src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank o właściwej nazwie rejestrowej Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna jest bankiem komercyjnym obecnym na GPW W Warszawie. Siedzibą banku jest Warszawa, a bank należy do austriackiej grupy kapitałowej Raiffeisen Zentralbank Österreich AG. Raiffeisen International Bank–Holding AG (Raiffeisen International) jest jedynym i wyłącznym akcjonariuszem banku. Raiffeisen Bank działa na polskim rynku już ponad 20 lat, bowiem jego początki datuje się na 1991 rok.

 

Początkowo obsługiwał wyłącznie klientów korporacyjnych, z czasem w miarę dynamicznego rozwoju rozszerzył ofertę. W 2000 roku uchodził za lidera wśród banków dla firm, przedsiębiorców MSP. Specjalizacją banku jest obsługa średnich i małych firm a także klientów polskiej klasy średniej. Bank posiada niezmiernie rozbudowany katalog produktów oraz rozmaitych usług finansowych w tym dla przedsiębiorców, klientów instytucjonalnych.

 

Od 2004 roku bank obsługuje mobilnie rachunki detalicznych klientów. Chcąc pozyskać jak najwięcej klientów bank doskonali obsługę zdalną, przez komórkę, internet. Jednym z działań marketingowych jest wprowadzenie w 2009 roku karty kredytowej i programu partnerskiego Class&Club. W 2013 roku ilość placówek banku opiewała na 400 lokalizacjach. W 2012 roku nastąpiła fuzja między dotychczasowym Raiffeisen bank a Polbank EFG S.A. Od 2013 roku bank zyskał nową nazwę Raiffeisen Polbank.

 

Raiffeisen Polbank jest objętym systemem gwarantowania depozytów

Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna jest bankiem który jest objętym systemem gwarantowania depozytów przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny). Jest to instytucja powołana w 1994 r., zarządzająca systemem gwarantowania depozytów w Polsce. 

 

Celem systemu gwarantowania klientom środki pieniężne zgromadzonych na ich rachunkach bankowych jest zapewnienie im wypłaty środków zgromadzonych na tych rachunkach,  w przypadku upadłości banku i utraty płynności banku. BFG umożliwia klientom zwrot środków do wysokości równowartości w złotych 100 000 euro. Pieniądze klientów Raiffeisen Bank Polska Spółka Akcyjna zgromadzone w banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w 100% do tej kwoty. 

 

Ochronie podlegają depozyty imienne środki pieniężne walutowe i złotowe osób fizycznych i osób prawnych. Zasady obliczania kwoty gwarantowanej obejmują wszystkie środki zgromadzone w banku przez jedną osobę fizyczną lub prawną, niezależnie od tego ile ma rachunków bankowych. Czyli wszelkie depozyty takie jak: lokaty terminowe, bieżący rachunek bankowy, rachunek bankowy oszczędnościowo-rozliczeniowych) są sumowane i traktowane jako jeden depozyt. Wówczas suma gwarantowana jest wypłacona w złotówkach. Jeśli środki pieniężne znajdujące się na rachunkach bankowych nominowane są w walucie obcej, wypłata środków gwarantowanych następuje w złotych. Waluta jest przeliczana według kursu z dnia upadłości banku.

 

Wymiana walut w Raiffeisen Polbank

W bankach również można wymieniać walutę, ale po kursie bankowym, który jest dostępny w poniższym linku:  kursy walut w banku Raiffeisen Polbank
W Raiffeisen Polbank można wymieniać między innymi dolar amerykański, dolar australijski, dolar kanadyjski CAD, frank szwajcarski CHF, yuan chiński CNY, Korona czeska CZK, korona duńska DKK, funt brytyjski GBP, euro.


 
 

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych