-
Transakcje
-
Przelewy
-
Narzędzia
-
O nas
-
Zyskuj z kantor.pl
-
Kursy
2018-03-27
Początek ostatniego tygodnia marca przyniósł wyraźne osłabienie dolara amerykańskiego, a reprezentujący siłę amerykańskiej waluty indeks wybił się dołem ze sporej konsolidacji. Tym samym zgodnie z kanonami analizy technicznej rozpoczęła się kolejna fala osłabienia amerykańskiej waluty, co powinno mieć w najbliższym czasie wpływ na trendy przynajmniej niektórych głównych par.
Jeśli chodzi o eurodolara, to wybiliśmy się górą z kilkudniowej konsolidacji, a tym samym droga do kolejnych oporów omawianych w ostatnim raporcie tygodniowym została otwarta.
Najbliższe cele znajdują się w okolicach 1,2515, a kolejne w pobliżu 1,2620. Z drugiej strony najbliższe, mechaniczne wsparcie znajduje się na 1,2440, a wynikające z klasycznej analizy technicznej, w okolicach 1,2350. Na tym ostatnim poziomie biegnie górne ograniczenie pokonanej wczoraj konsolidacji.
Słabnący dolar, to woda na młyn dla pary GBP/USD, gdzie trend wzrostowy jest kontynuowany oraz gdzie zbliżyliśmy się do pierwszych, ważniejszych oporów, o których pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym.
Te opory znajdują się w okolicach 1,4260, a ich geneza została pokazana na powyższym wykresie. Test tych oporów może wywołać jakąś korektę na omawianym rynku w perspektywie najbliższych kilkunastu godzin. Najbliższe wsparcia znajdują się w okolicach 1,4190, a ważne w pobliżu 1,4090. Moim zdaniem dopóki ten ostatni poziom będzie utrzymany, trend wzrostowy jeszcze w tym impulsie (fali rozpoczętej 1 marca) powinien być kontynuowany.
Mocne odbicie od dość istotnych, omawianych w ostatnim raporcie tygodniowym wsparć oglądaliśmy w ostatnich kilkunastu godzinach na rynku USD/JPY, a tym samym wydaje się, że scenariusz z formacją klina kończącego staje się obecnie co raz bardziej prawdopodobny.
Tak jak pisałem w ostatnim raporcie tygodniowym, dopiero test górnego ograniczenia tej hipotetycznej na obecnym etapie formacji klina (obecnie na 106,20) byłby dla mnie sygnałem potwierdzającym tą formację, a tym samym jej pro wzrostową wymowę. Jeśli test ww. poziomu wystąpi, to w krótkim terminie można oczekiwać wyraźnego cofnięcia, które jednak wypełniłoby tą formację. Oznacza to, że dopiero po takim cofnięciu zgodnie z modelem, można byłoby oczekiwać wybicia górą z owego klina. W takim przypadku sygnały zakończenia całości lub większości ostatnich spadków zostałyby wygenerowane. Poziom obrony dla ww. formacji znajduje się na 104,50, a co mogłoby się stać po pokonaniu tego wsparcia, pisałem w raporcie tygodniowym.
Autor:
Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.
W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.
Załóż konto