src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Konsolidacja w oczekiwaniu na FED

2017-03-13

Nowy tydzień na razie bez zmian, złoty nadal konsoliduje na parach. Wycena złotego już od pewnego czasu nie przynosi niespodzianek. Za niespodziankę uznać możemy jedynie zachowanie funta, który utrzymał dotychczasowy poziom a na zestawieniu z dolarem nawet się umocnił. W najbliższym czasie rynki zainteresowane będą oczywiście decyzjami FED w sprawie stóp procentowych.

 

Co dzieje się na rynku

Brak jest istotnych impulsów krajowych. RPP nie zaskoczyła decyzją o utrzymaniu stóp. Złoty na parach konsoliduje, lekki podbicie na euro, dobrze radzi sobie funt szterling. Kursy walut na kantor.pl wyglądały dziś następująco 4,3455 PLN za euro, 4,0790 PLN względem dolara amerykańskiego, 4,0570 PLN wobec franka szwajcarskiego i 4,9936 PLN za funta szterlinga. Rentowność długu zbliża się do 3,75 proc. Uwaga inwestorów skupiona jest na szerokim rynku, a tam lekkie podbicie wyceny euro. Agencja BBG donosi, że wśród bankierów centralnych pojawiają się głosy dotyczące możliwej podwyżki stóp. Na razie są to jednak tylko pogłoski. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że dojdzie w końcu do długo zapowiadanych podwyżek z USA.

 

W oczekiwaniu na FED

Uwaga inwestorów będzie zatem skierowana właśnie na rynek amerykański. Już jutro rozpocznie się dwudniowe posiedzenie FED, a w środę poznamy decyzję gremium, nawet jeśli nie dojdzie jeszcze do podwyżki, to być może opublikowane zostaną terminy trzech planowanych na ten rok podwyżek. Krajowych impulsów na razie brak, w planach na koniec tygodnia dane o sprzedaży detalicznej, produkcji, odczyty z rynku pracy i inflacja CPI.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych