src=
Logowanie Załóż darmowe konto Rejestracja english

Wpływ FED na dolara

2017-03-15

W centrum uwagi inwestorów pozostaje oczywiście FED. Dziś zakończy się dwudniowe posiedzenie tego gremium a rynek oczekuje albo decyzji, albo chociażby wskazówek co do realizacji planu podwyżek w komunikacie po posiedzeniu. Obecne kurs dolara wynosi 4,03 zł ale z rana napięcie było większe i oczekiwania inwestorów zdaje się również.

 

Posiedzenie FED a dolar

Dziś zakończy się dwudniowe posiedzenie FED, zapadnie decyzja w sprawie stóp procentowych, ale analitycy twierdzą, że zmiana rzędu 0,25 proc. została już zawarta w wycenie dolara i nie powinna wywołać gwałtownych ruchów na rynku. Kurs amerykańskiej waluty wynosi dziś 4,03 zł. Poznamy także dane makro, będą to prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego oraz inflacji, a także oczekiwania członków gremium co do dalszego kształtu polityki monetarnej. Mówiąc wprost – spodziewany jest scenariusz podwyżek na 2017 rok. Na pozostałych parach: euro 4,32 zł, frank szwajcarski 4,04 zł, funt szterling 4,96 zł.

 

Na parze USD/PLN

Na parze z dolarem trwa trend boczny, analitycy na podstawie wykresów technicznych twierdza, że taka sytuacja utrzymuje się już od około miesiąca, a kurs dolara oscyluje w tym czasie wokół 4,0388-4,0977, nie przekraczając tego poziomu. Jeśli dojdzie do wybicia, nakreślony zostanie kierunek dalszych ruchów na tej parze. Jutro sytuacja powinna być już bardziej klarowna, kiedy za nami będą już pierwsze reakcje rynku. Na głównej parze korekta wzrostów, ale i wzmożone napięcie w związku z oczekiwanym komunikatem z USA. Okolice wsparcia stanowi obecnie poziom 1,0600.

 

Autor:

 

Powyższy komentarz walutowy ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Przedstawiony komentarz walutowy i przedstawione prognozy walutowe nie powinny stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Kantor.pl, ani właściciel serwisu i jego partnerzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu, ani za szkody poniesione w ich wyniku. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Kantor.pl jest zabronione.

 

powrót

Zarejestruj się ZA DARMO i sprawdź ile oszczędzisz

W kilka minut zarejestruj się i korzystaj z pełnej funkcjonalności jednego z pierwszych kantorów internetowych.

Załóż konto
Serwis kantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych